A-tým 9. kolo (23/24): Sokol Hroznová Lhota - 1. FKD Nikolčice 1:2 (1:1)

Sokol Hroznová Lhota - 1. FKD Nikolčice 1:2 (1:1)

Branky: 14. Škopík P. - 23. Starý, 75. Čapka

ŽK: Radmil, Bíla, Chrenčík, Matyáš M. - Partl, Všianský, Rozkydal

ČK: Radmil - Všianský

Diváci: 232

První říjnová neděle přihrála Traubenu na domácí hřiště tuze oblíbeného soupeře. Přijel totiž Družstevník Nikolčice, který na Zelničkách ve čtyřech předchozích zápasech ani jednou nebodoval. Domácí se navíc v minulém kole naladili kanonádou na půdě Velkých Pavlovic, a tak početná návštěva čekala, že po dvou domácích porážkách budou znovu na svém stadionu naplno bodovat. Počasí bylo ryze fotbalové, trávník byl zalitý sluncem a stadionem znělo zbrusu nové ozvučení.

Bohužel domácí squadra nenavázala na výkon z Pavlovic, ale vrátila se ke křečovitému fotbalu, který naposled předvedla v domácím měření sil s Agrem Vnorovy. Hráči v bílo-červených dresech sice drželi míč na svých kopačkách, ale ne a ne se dostat do té správné provozní teploty. Znovu byl jejich výkon neslaný - nemastný a i přes snahu hráčů tomu prostě něco chybělo. Domácím scházela větší týmovost a spoléhali se na nakopávané míče, s nimiž si však obrana Nikolčic věděla rady. Hosté naopak spoléhali na nebezpečné brejky, na které trpělivě čekali. První šance hostí v dresech dost podobných těm Bohemáckým přišla už ve 12. minutě, kdy dostal oblouček do vápna Šabata, zpracoval a poté balon naštěstí minul, jinak by to bylo zlé. Za tři minuty však přišlo očekávané vedení domácího týmu, na jehož začátku stál další dlouhý nákop, který na pravém křídle převzal rychlonožka Patrik Škopík, s dvěma beky na zádech si míč pohodil hlavou do běhu a poté všechny na stadionu překvapil tím, že místo centru vyslal střelu na bližší tyč, která se najednou objevila v síti Partlovy brány, 1-0

Utkání tak nabralo pro domácí fanoušky očekávaný kurz, který ovšem velmi rychle změnil hostující Starý. Ten dostal míč rovněž na pravou stranu, potáhl k bráně a křížnou ranou překonal Dvořáka, 1-1

Kromě těchto dvou akcí byl jinak k vidění spíše tvrdý, bojovný fotbal z obou stran, který postrádal šance a hezké fotbalové momenty. Když už se domácí dostali do zakončení, přišla povětšinou střela vysoko nad, hodně akcí končilo zkaženou přihrávkou nebo jinými nepřesnostmi. Hosté byli v koncovce daleko nebezpečnější a znovu hrozili ve 30. minutě, v níž jejich brejk zakončil ostrou ranou křížem Záblacký, ovšem Dvořák tentokrát střelu skvěle zastavil rukavicí. Největší šance domácích v prvním poločase (opominu-li gólovou situaci) přišla ve 34. minutě, kdy se k exekuci přímého kopu metr před vápnem postavil Aleš Radmil, jehož technickou střelu přes zeď gólman Partl vytlačil na pravou tyč a míč odražený od ní dobíhající Ondřej Bíla těsně minul hlavou. Těsně před poločasem pak pronikl zprava do vápna Zbyněk Smetka, obránce mu zavadil o nohu, ovšem domácí záložník tento faul ustál, tím pádem sudí faul nepískal a domácí penaltu nekopali.

Druhá půle přinesla jednu změnu v domácí sestavě, ovšem na hřišti se toho příliš nezměnilo. Domácí i nadále nebyli sto dostat soupeře pod trvalejší tlak, hra se navíc začala hodně kouskovat fauly a utkání se začalo hrubě vymykat z rukou sudímu Záleskému, který nejdřív nastavil volnější trend, poté však začal mávat kartami jako při licitovaném Mariáši. První šanci druhé půle zaknihovali hosté, když se do odraženého míče opřel Axamit, ovšem Dvořák tuto střelu na zemi zkrotil. Domácí odpověděli hezkou akcí Miroslava Falešníka, který se protáhl z levé strany kolem obránce a vyslal na bránu krásnou, ostrou ránu, tu Partl vyrazil přímo před Martina Matyáše, ten však svůj pokus poslal vysoko nad. Hned z protiútoku pak vyrobili hosté slušný závar v domácím vápně, jehož vrcholem byla zablokovaná střela a následný centr zprava podél brankové čáry, který na zadní tyči odklidil Martin Chrenčík hrudníkem do zámezí. A poté přišla 63. minuta a vrcholný přešlap sudího Záleského. Vše začalo průnikem Smetky do vápna, jenž předložil krásně pod sebe Radmilovi, ten si však namísto střely míč posunul k bráně a ve chvíli, kdy ho gólman Partl chytal, do něj ještě kopl špičkou boty, načež se strhla mela, kdy smečka hostujících obránců pronásledovala domácího kapitána a strkala do něj, ten aniž by se bránil, opustil místo incidentu. Po následné mele, do níž se zapojilo několik hráčů, nikoliv však domácí kapitán, vyřešil sudí situaci tak, že udělil žlutou kartu jak hostujícímu brankáři, tak právě domácímu kapitánovi, čímž ho poslal rovnou do sprch. Domácí tým tak šel do desíti hráčů a rozzlobené publikum spílalo sudímu za tuto nezvládnutou situaci. Hlavní otázka byla, proč nepadla ani jedna karta pro hostující hráče za útoky na domácího kapitána a ani za následnou strkanici zhruba šesti kohoutů, které se však neúčastnil ani jeden z potrestaných hráčů? Fotbalisté Traubenu tak museli bojovat o vítězství v oslabení, ovšem za sedm minut se poměr sil vyrovnal. Martin Matyáš atakoval u postranní čáry Všianského, který se skácel k zemi a ukřivděn za to, že nebyl pískán faul, odmítal v leže odevzdat míč domácímu hráči, aby mohl rozehrát aut. Sudí tak neváhal s udělením žluté karty, poté byl však trochu zaskočený tím, že je to již druhá a musí tím pádem poslat i hostujícího hráče ze hřiště.

Domácím tak svitla jiskřička naděje na plný bodový zisk, neboť již nehráli v oslabení, namísto toho však podruhé inkasovali. Po ztrátě v obranných řadách se v 75. minutě dostal k míči na levé straně Čapka, kterého křižoval Martin Chrenčík, gólman Dvořák však vyběhl daleko z brány a hostující kapitán ho technickou střelou s chutí přehodil a poslal míč do opuštěné klece, 1-2

Tohle byla pro domácí barvy již velmi citelná rána, na kterou již nenašly odpověď. Ano, hráči Hroznovky to zkoušeli zleva, zprava, nákopy i kombinací, ale stále nebyli sto cokoliv vymyslet na hostující sešikovaný obranný val. Konec zápasu už tak přinesl pouze křečovitou snahu nervózních domácích borců o zisk alespoň jednoho bodu. Ta se však minula účinkem, a tak Hroznovka prohrála i třetí domácí zápas v řadě.. Nutno podotknout, že tentokrát se domácí porazili vysloveně sami, protože dnes to bylo především o nich a o jejich výkonu, který byl mátožný a bez potřebné jiskry. Snaha se upřít nedá, ale kam se poděl ten pověstný válec, který především na domácím hřišti porážel jednoho soupeře za druhým? O další body jede Trauben navíc příští neděli bojovat do Dubňan, kde ho nečeká rozhodně nic lehkého.

Dvořák - Gazárek (46. Matyáš P.), Bíla, Chrenčík, Škopík D. - Matyáš M., Smetka, Radmil (C), Škopík P. (75. Maňák) - Falešník, Březina