Sokol Hroznová Lhota - FK Blatnice 0:3 (0:1)

Branky: 16. Macko, 67. + 89. Sládeček (1 x PK)

ŽK: Durna, Lipčík L. - Vyskočil

Už při pohledu na soupisku domácích bylo jasné, že to nemůžou myslet se ziskem bodů vážně, neboť chyběl jak zraněný Richard Slovák, tak dlouhodobá opora Kamil Schwarzbier, jehož nepustily do zápasu rodinné povinnosti, a samozřejmě i Ondřej Bíla, který utkání sledoval z tribuny. Místo středního záložníka zaujal Tomáš Durna, ale tato role mu příliš nesedla, jeho místo je spíše na hrotu útoku. Zato hosté se vytasili s velmi silnou (ne-li nejsilnější) sestavou a od začátku diktovali tempo zápasu. Domácí jim to ulehčovali svojí ustrašenou hrou plnou nepřesností, postrádající navíc to základní - pohyb. Už ve 2. minutě hrozil ranou z přímého kopu hromotluk Sládeček, ale Jurásek jeho pokus na dvakrát zastavil u levé tyče. Ve 12. kopali hosté rohový kop a David Jung si dal málem vlastní gól hlavou. Po následném dalším rohu hostí vypadl Juráskovi míč z rukavic přímo na kopačky Nikela, ale jeho gólovou střelu vykopnul na brankové čáře Lukáš Lipčík. V 16. minutě se ale hosté přece jenom dočkali zaslouženého vedení. Dušan Macko dostal míč před pokutovým územím, zbavil se dotírajícího protihráče a krásnou, technickou ranou do zadní šibenice vyškolil Juráska, 0-1.

Nedávno jsem mluvil s panem Grabcem - trenérem Kněždubu, který říkal, že recept na Blatnici je jedině osobní obrana Dušana Macka (jeho týmu se tato taktika vyplatila a obral vinaře o dva body), nicméně na Zelničkách měl hostující špílmachr dost času, aby naplno předvedl svůj fotbalový um.

Domácí hrozili pouze sporadicky, a to například Falešníkovou skákavou střelou z 18ti metrů, se kterou si však Motyčka bez problémů poradil. Ve 21. minutě šel Falešník od poloviny hřiště zcela sám na hostujícího gólmana, ale vracející Vavřík jej dohnal a obral o míč. Ve 27. dal o sobě poprvé vědět nepříjemný Jan Cícha, který obral o míč váhajícího Bačíka, servíroval jej pod sebe na volného Vaňka, tomu však naštěstí pro domácí střela vůbec nesedla a Jurásek ji na zemi měl. Ve 35. se připomněl pěknou střelou z dálky domácí Pravda, ale již tradičně branku těsně minul. Ten samý hráč se za dalších pět minut ocitl v obležení tří protihráčů, v nouzi však dokázal míč odkopnout, čímž založil rychlou kontru domácích vedenou Falešníkem, ale jeho střela z rohu velkého vápna rovněž minula tři tyče.

Ve druhé půli se hra domácích mírně zlepšila, začali si víc věřit, ovšem ztroskotávali na nepřesnosti svých přihrávek. Navíc se z obrany do zálohy vysunul hostující Jan Cícha a svojí rychlostí dělal domácí obraně obrovské problémy. Ve 48. zařadil svoji kosmickou rychlost, přešel přes protihráče, servíroval do vápna Vaňkovi, toho však vychytal ve stoprocentní příležitosti fantastickým zákrokem Jurásek. Domácí gólman se musel vytáhnout i za další minutu při Mackově táhlé střele po zemi, která mířila přesně k pravé tyči, Juráskova rukavice však vychýlila trasu meruny do zámezí. V 51. to zkusil Vaněk bombou na bližší tyč, ale Jurásek se znovu zaskvěl. Za čtyři minuty měli domácí možnost zahrávat přímý volný kop z 18ti metrů, ke kterému se postavil sám faulovaný Falešník, ale míč poslal těsně nad břevno. V 60. potrápila domácí obranu znovu rychlonohá noční můra jménem Cícha, ten obešel u brankové čáry Smištíka, namířil si to přímo k bráně, krásně servíroval míč na penaltový puntík Sládečkovi, ten jej však nepochopitelně poslal až kamsi k rohovému praporku. V 61. dal o sobě vědět znovu domácí Pravda, který táhnul rychlý protiútok, když však viděl, že se hostující obranný val uzavírá, tak to zkusil opět utěšenou střelou z dálky, ovšem se stejným výsledekm jako předtím, tedy těsně vedle. V 64. hrozili znovu hosté, když Macko dal do vápna Cíchovi, jemuž zablokoval gólovou střelu Petr Lipčík, míč se však vrátil centrem na zadní tyč, kde číhal neobsazený Nikel, ale hlavou jej poslal vedle. V 67. minutě byla k vidění další důležitá situace, když Smištík ve vápně štrejchnul kopačkou o nohu Vaňkovi, hostující forvard padnul k zemi jak podťatý (nutno podotknout, že tomu pádu hodně přidal) a hlavní sudí Pláteník ukázal na značku pokutového kopu. K tomu se postavil Sládeček a poslal míč na opačnou stranu, než kam skákal Jurásek, 0-2.

V 70. minutě byli domácí velmi blízko kontaktnímu gólu, když se ke střele z 12ti metrů dostal Koryčanský, ale trefil pouze spoluhráče Durnu, odražený míč si našel Falešník, ale rovněž jeho rána byla zablokována, tentokráte však hostujícím obráncem. V 75. znovu zkusili hosté nachytat Juráska bombou na bližší tyč, domácí gólman však tentokráte rozesmutněl Nikela. V 85. znovu vyslal projektil k hostující bráně Pravda, ale Motyčka se za ním znovu pouze ohlédnul a zasahovat nemusel, neboť šel zase těsně vedle. Poslední gól zápasu padl v 89. minutě a celou akci založil paradoxně dezorientovaný domácí Petrucha, který poslal ostrou přihrávku do obrany, míč však zachytil Vaněk, dal na střed Vavříkovi, ten posunul doprava na Sládečka, jehož bodlo proletělo Juráskovi nad hlavou do sítě, 0-3

Do konce zápasu se již nic nestalo, a tak si hosté vezou ze Zelniček zaslouženě všechny body. Domácím hráčům se nedala upřít snaha, ale sestava prošpikovaná dorostenci nebyla dnes bohužel schopná čelit takové kvalitě, jakou momentálně disponuje FK Bltanice.

Jurásek (c) - Jung (45. Smištík), Bačík, Lipčík P., Lipčík J. - Podrazil (61. Koryčanský), Durna, Lipčík L., Janíček (45. Hanzelka) - Falešník (81. Petrucha), Pravda

FK Blatnice:

Motyčka - Vavřík, Nikel (75. Vaněk K.), Peřina, Cícha - Cileček (c), Macko, Štefánek, Vyskočil - Sládeček, Vaněk D.

A3C2606 Křenovice Kněždub 3:5 (1:1)
Branky: Procházka 2, Klimek - Chromeček, Durna, Grabec Libor, Grabec Roman, Kačerek

A3C2607 Velká n.Veličkou Vracov 0:1 (0:1)
Branky: Loprais