Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Hroznová Lhota - Mogul Vacenovice 1:1 (1:0)

Branky: Falešník - Grufík

Chladné a větrné počasí způsobilo, že tradičně početná divácká kulisa na Zelničkách prořídla, i tak však utkání 20. kola sledovala velmi slušná návštěva. Za slušný se však nedá označit výkon obou mužstev. Domácím znovu chyběl mozek hry - Ondřej Bíla - který se stále nezotavil z nemoci. Bez svého dirigenta připomínali hráči Traubenu slepce, bloudícího v labyrintu nepřesných přihrávek, nedostatku pohybu a překvapivých nápadů. Hosté také nijak nepřispěli k úrovni předváděného fotbalu, což se vzhledem k jejich postavení v tabulce dalo čekat.

I přes kostrbatou a upracovanou hru se domácí hráči dostali v první půli (kterou hráli po větru) k několika slibným příležitostem. Za zmínku stojí Durnova střela těsně nad z 16té minuty, dále Falešníkův únik po pravé straně zakončený střelou na bližší tyč, kterou však skvěle chytajícího Žiga nepřekvapil. Právě gólman Libor Žigo byl bez diskuse nejlepším hráčem hostujícího týmu a hlavně díky jeho schopnostem hosté nakonec brali bod. Ve 22. vyslala Falešníkova levačka z přímého kopu zakroucený centr, který se díky silnému větru stočil přímo do pravé šibenice, mág v brance hostí se však natáhl a konečky prstů balon vyrazil na roh. Za domácí tým se velmi dobrým výkonem prezentoval mladý Josef Lipčík. Ten když se dostal k míči, tak to vždy zavánělo gólem. Jeho první jedovka byla zblokovaná obranou, druhou už jeho levačka vyslala těsně nad. Ve 26. minutě nečekaně udeřilo. Falešníkův centr z rohového kopu nabral znovu díky silnému větru zcela nečekanou trajektorii a míč skončil v hostující bráně, 1-0.

Vedoucí gól jakoby domácí hráče uspokojil a ke konci poločasu se dostali do hry rovněž hosté. Ve 33. se chystal stoper Schwarzbier odkopnout míč, ovšem Marek Bařák mu jej ukopnul přímo na bránu, ovšem těsně minul. Stejný hráč to zkoušel rovněž za sedum minut, ale jeho přízemní ostrá střela měla stejné parametry, tedy šla těsně vedle.

Ve druhé půli se zprvu nic nedělo, ovšem pouze do 50. minuty. Po zkráceném rohu hostí přistál míč na hlavě Smištíka, ten jej v záklonu odhlavičkoval pouze na malé vápno do míst, kde číhal Zdeněk Grufík a ten neměl problém uklidit merunu pohotově do sítě, 1-1.

Za čtyři minuty pak ještě zahrozil pěknou střelou z dálky Václav Bařák. Pak bylo k vidění nepříjemné zranění hostujícího kapitána Sladkého, jenž opustil hřiště na nosítkách se zraněním kolene. V 67. minutě se naskytla domácímu týmu jedinečná příležitost jít do vedení. Lukáš Lipčík byl zkosen ve vápně a k nařízené penaltě se postavil kanonýr Slovák. Ten se však nespolehl na tradiční tvrdou střelu a jeho technickou ránu k levé tyči Žigo skokem vyrazil. Sám exekutor však odražený míč pohotově doběhl a zývala na něj prázdná brána. Diváci užuž zvedali ruce nad hlavu, ovšem záhy pouze smutně vydechli, neboť byli svědky, že i z malého vápna se dá netrefit prázdná brána.

Domácí útočník se snažil svůj zkrat odčinit. Za čtyři minuty se dostal k míči v rohu velkého vápna, odkud vyslal utěšenou bombu do bližší šibenice, v cestě do sítě jí však stála vymrštěna rukavice letícího Žiga. Nádherný fotbalový okamžik! Posledních deset minut začala být hra víceméně hektická. Domácí se snažili strhnout vítězství na svoji stranu. V 78. však nejdřív museli přežít obrovský závar před svojí brankou, který však gólem neskončil. Za minutu museli hasit závar rovněž hosté. Vrchol domácího tlaku pak přišel v 90. minutě, kdy se do odraženého míče opřel z 18ti metrů Josef Lipčík, ovšem jeho nádhernou, tvrdou ránu směřující přímo pod břevno znovu zastavil neskutečným zákrokem kouzelník Žigo. Hosté pak ještě chytře prostřídali a domácím už nezbyl čas na další útočení.