Sokol Hroznová Lhota - Sokol Krumvíř 2:3 (0:0)

Sokol Hroznová Lhota – Sokol Krumvíř 2:3 (0:0)

Branky: 75. Lipčík Petr, 82. Schwarzbier – 50. Svoboda, 73. + 84. Zvonič

Diváci: 211

V 90. letech prohrál tým New York Islanders hladce semifinálovu sérii Stanley cupu s Montrealem a mně utkvěl v hlavě titulek z novin – „Ostrované jako s vymytými mozky“.. To samé se dalo říct o hráčích Hroznové Lhoty v prvním poločase hodového utkání s nováčkem soutěže – Sokolem Krumvíř. Ten se ukázal jako obrovsky silný celek, plný rychlých, technicky zdatných hráčů, kteří svého soupeře převyšovali takřka ve všech herních činnostech. Jejich růžových dresů bylo plné hřiště a všude byli vždy o krok dřív. Jejich obranný val navíc připomínal nedobytnou pevnost. Naopak obrana Traubenu hořela a nebýt zprvu naprosto tragické koncovky Krumíře, bylo utkání rozhodnuto už po prvních 45ti minutách. V 16. minutě se zjevil sám ve vápně Kobylka, dal krásně „pod sebe“ na úplně volného Semotána, ale ten z deseti metrů vyprodukoval jenom parodii na střelu – naštěstí. Za pět minut se probil domácí obranou zarputilý Zvonič a jeho levačka vyslala směrem ke vzdálenější šibenici utěšený projektil, který ji minul jen o pár decimetrů. Za minutu musel Josef Lipčík hasit další požár v pokutovém území domácích, když v poslední chvíli ukopl míč před Semotánem, který by jistojistě pálil do odkryté brány. Ve 26. minutě vyrazil ostrý, přízemní centr Jurásek pouze ke Svobodovi, ten však prázdnou bránu zcela přestřelil. Všechny náznaky útočných akcí domácího týmu končily buďto na pokažené přihrávce, nebo na zbrklosti ve finální fázi. Když už se jim přece jenom podařilo založit útočnou akci, okamžitě ji zastavil zdvižený praporek pomezního Štipčáka. Do kabin se tak šlo za stavu 0-0, což byl pro domácí borce velký úspěch.

Neumím si představit, co muselo být o poločase v kabině, protože se na hrací ploše objevilo zcela jiné domácí mužstvo. Hráči od samého začátku dřeli a jejich snaha se začala projevovat i v počtu gólových šancí. Hned ve 46. unikl po křídle Pravda a jeho ostrý centr před Falešníkem odvrátila hostující obrana. Také diváci ožili, ovšem zchladila je chyba Ondřeje Bíly. Ten odkopl míč přímo do dotírajícího Svobody, meruna se nešťastně odrazila hostujícímu rychlíkovi přímo do běhu, ten zvedl hlavu a vyběhnutého Juráska překonal chladnokrevnou střelou po zemi, 0-1. Poté domácí lodivod Pavlica stáhnul ze hry nevýrazného Janíčka a na jeho místo v útoku se posunul Petr Lipčík. Hosté také ve druhé půli byli enormně nebezpeční. V 65. minul střelou bodlem Kmeť. Domácí odpověděli akcí Ondřeje Bíly, jeho centr prolétl až k zadní tyči, ale Petr Lipčík střelou na dlouhou nohu těsně minul. V 73. minutě kopali hosté standardní situaci, centrovaný mič srazili obránci Hroznovky přímo k neobsazenému Zvoničovi, který střelou z hranice šestnáctky nedal Juráskovi šanci, když zamířil po zemi k zadní tyči, 0-2. Hostujícímu trenérovi tak vyšlo dokonale střídání, Zvonič byl totiž na hřišti zhruba deset minut.

Za minutu mohli jít hosté do třígólového trháku, ale centr Kobylky Zvonič svým skluzem tentokráte těsně minul. Diváci si jenom hlasitě oddechli. Otřepané nedáš – dostaneš se splnilo hned z protiútoku. Nakopnutý balon zpracoval Petr Lipčík, svojí rychlostí upláchnul obráncům a v situaci jeden na jednoho volil přízemní ránu k tyči, na níž byl Prachař krátký, 1-2. Hostující gólman se pak pral o míč s Falešníkem a když mu jej domácí hráč konečně odebral, předvedl dokonalou hereckou etudu, při níž se válel na zemi jako po knock-outu od Mika Tysona. Nebyl to pohříchu poslední zdržovací exces hostujícího gólmana.

Domácí po gólu poslali dopředu všechno, co mělo ruce a nohy a začali hrát vabank. To se jim vyplatilo v 82. minutě. Po faulu na Bílu poslal míč do vápna Lukáš Lipčík, který našel přesně hlavu Kamila Schwarzbiera, který zacílil krásně k bližší tyči, 2-2. Vlna nadšení prolétla tribunou a diváci byli u vytržení.

Jenomže je hned za dvě minuty znovu zchladil gól Zvoniče. Ten se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci ve vápně a nepříliš povedenou střelou překonal Juráska v situaci, která zaváněla offsidem. Pomezní Štipčák, který v první půli praporek téměř dolů nesundal, tentokráte nic nemával, 2-3.

Domácí v hektickém závěru mohli urvat alespoň bod. Bílův polovysoký centr našel přímo kopačku Petra Lipčíka, ten jasně faulován hostujícím obráncem jej poslal z malého vápna těsně nad břevno, hlavní sudí Vejvančický neuznal za vhodné odpískat pokutový kop. Ovšem zdržování Prachaře při odkopu míče už přehlížet nemohl, nicméně žlutá karta hostujícímu brankáři byla ve srovnání s nedopískanou jasnou penaltou už jenom labutí písní. Hosté už si výhru pohlídali, nutno dodat, že si vezou z Hroznové Lhoty všechny body po právu, neboť byli po většinu utkání lepším týmem.